שיעורי פיתוח קול בירושלים

שיעורים בפיתוח קול במרכז ירושלים

השירה היא אחד הביטויים המוסיקליים הראשוניים והטבעיים ביותר לכל אדם והמסורת שלה טבועה עמוק בתרבות האנושית מזה עידן ועידנים. כמעט לכל אדם יכולת מולדת לשירה ושירה בצוותא היא חלק בלתי נפרד כמעט מכל טקס חברתי לימודי או דתי בתרבות המערבית וגם בתרבויות חוץ ארופאיות.

פיתוח קול הוא שם כללי למגוון דיסיפלינות המשמשות להשבחת טכניקת השירה והקניית יכולות שירה טובות כמו גם הרחבת אפשרויות הצבע והמבע של הקול האנושי. פיתוח קול משמש לא רק זמרים כאמצעי טכני אלא הוא אמצעי חשוב גם בעבור קריינים, שחקנים וכל אדם העושה שימוש בקול שלו.

פנו אלינו לתיאום פגישת ייעוץ

בהדרכה לפיתוח קול אנו עוסקים בשכלול האופן בו אנו משתמשים בחללים השונים: איזור הפה, הריאות ומערכת הנשימה, הסרעפת ומיתרי הקול. זמרים המבקשים לשפר את יכולת השירה שלהם עוסקים גם בעבודה על דיקציה: שיפור ושכלול אופן ההגייה של הברות עיצורים מילים וטקסטים בשפות שונות ולא פחות חשוב – מפתחים את היכולת לשיר תוך הימנעות ממאמץ לא בריא של מיתרי הקול ווהקניית הרגלי שירה נכונים.

לימוד ותרגול של פיתוח קול ירחיב את מנעד השירה (הטווח בין הצליל הנמוך והגבוה יותר שאנו מסוגלים להפיק) יקל עלינו לעבור בין איזורים שונים – גבוה ונמוך, ישפר את יכולת הנשימה שלנו ויחזק את איברי הגוף המשתתפים בהפקת הקול. הפופולריות העצומה של תחום השירה בישראל הביאה לפריחה של ממש בתחום הוראה זה ומורים לפיתוח קול הם מבוקשים מאד. מורה מוסמך לפיתוח קול הוא בוגר מוסד אקדמי או גבוה בתחום זה ובעל נסיון עשיר בשירת סגנונות רבים.

על אף שישנו הבדל גדול בין פיתוח קול הנלמד בסגנון ה"קלאסי" ובין זה המיועד לסגנון שירה של מוסיקה פופולרית (המכונה לעיתים "שירת מיקרופון") קיימים עקרונות שרצוי לכל זמר ללמוד אותם בין אם הוא מתעתד לשיר באופרה או לעסוק בשירת ג'אז ובתחומים אחרים. אנו מציעים קישור למורים לפיתוח קול בירושלים.

והנה, פארודיה משעשעת פרי עטו של המלחין לאונרד ברנשטיין: "אני שונא מוסיקה, אבל אוהב לשיר..."